Aston Martin představí novinku. Unikátní SUV

Automobilku Aston Martin není třeba představovat dvěma skupinám lidí. První jsou fanoušci Jamese Bonda a druhou jsou fanoušci luxusních vozů. Právě v tomto segmentu je automobilka jejím typickým představitelem. Nyní oznámila, že chystá zajímavou novinku v podobě SUV. Proč je to tak zajímavé? Hlavně proto, že jde o úplně první SUV v portfoliu automobilky, a také proto, že v minulosti prohlašovala, že se tomuto trendu bude chtít vyhýbat. Jak se ukazuje, zájem o dané vozy není jenom krátkodobou záležitostí a tak Aston Martin mění své plány.

Jako základ poslouží koncept Aston Martin DBX

S myšlenkou vyrobit o něco větší vůz si automobilka v minulosti již pohrávala. Jasně to potvrzuje koncept s označení DBX. Jednalo se o kupé, které využívalo vyvýšeného podvozku. Nyní se tento koncept celkem hodí, jelikož právě ten má být předlohou pro vývoj prvního SUV v historii automobilky. Pokud zůstane design alespoň částečně zachován, máme se na co těšit. Rozhodně nepůjde o žádné gigantické auto, jelikož budou stále zachovány ony typické elegantní tvary.

Odhalení motorizací překvapilo

Že to Aston Martin myslí skutečně vážně potvrdilo odhalení jednotlivých motorizací, které má v plánu do nového SUV umístit. Dané odhalení vyvolalo několik překvapivých reakcí, které lze označit za vesměs pozitivní. Začít musíme klasikou, kterou bude osvědčený dvanáctiválcový motor, který lze najít pod kapotou současných modelů. Dále nebude chybět ani přeplňovaný vidlicový osmiválec AMG.

A nyní k hlavním unikátům. Tím prvním unikátem má být hybridní pohon, který bude dodávat Mercedes-Benz a který byl představen zatím jenom v konceptu AMG GT 4-Door Coupé. A to ještě nekončíme. V plánu je také plnohodnotný elektrický pohon. S tím se však nepočítá v době uvedení, ale měl by být vytvořen a představen až později.

Kdy? Již příští rok

Že Aston Martin na voze skutečně usilovně pracuje, to potvrzuje i termín oficiálního představení. Zatím není známo přesné datum, ani není znám název autosalonu, ale orientační termín je venku. K představení vozu by mělo dojít již příští rok. O názvu se zatím ještě spekuluje, ale shodný s konceptem by být neměl. Mnohem pravděpodobnější bude označení Aston Martin Verekai.

Trend je neúprosný

Pokud vás dané plány příliš netěší, je nutné říci, že trendy a zájem jsou v tomto směru neúprosné. Je to především Čína, která tolik lační po vozech SUV a které na místní trh automobilky ve velkém dodávají. A to včetně těch luxusních. Příkladem může být určitě Lamborghini Urus, stejně jako to může být Bentley Bentayga. Opomenout nelze ani model Rolls-Royce Cullinan a nyní i s největší pravděpodobností Aston Martin Verekai. I když má na rozdíl od hlavních konkurentů skluz, dá se stále očekávat, že svou jedinečností dokáže zaujmout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *