Auta bez klimatizace stále ještě existují. Jaká to jsou?

Možná si o letošním létě říkáte, že kdo má automobil bez klimatizace, ten musí neskutečně trpět. V minulosti bylo standardem, že základní výbavy vozů ji skutečně neměli. Doba však pokročila a nyní je brána jako samozřejmost. Tedy až na pár výjimek. Kde klimatizaci stále ještě nenajdete?

Dacia Logan

Dá se očekávat, že v případě vozů Dacia bude výbava skutečně maximálně osekána. Na druhou stranu tu odpovídá i cena, jelikož model Dacia Logan začíná již na částce 170 000 Kč. Mluvíme o modelu základním, ve výbavovém stupni označené jako Access. Zde byste tedy klimatizaci hledali skutečně marně. Kdo by po ní přesto zatoužil, zaujme ho celkem příznivá cena, která je rovných 10 tisíc korun.

Dacia Lodgy

Pověst lowcost automobilky Dacia jasně potvrzuje také u modelu Lodgy. Toto sedmimístné auto jistě uspokojí potřeby velkých rodin s omezeným rozpočtem. V základní verzi se však jízda v létě může stát utrpením, jelikož ani zde klimatizaci nenajdete. V případě zájmu je možné její objednání. V porovnání s předchozím Loganem již za cenu o pět tisíc dražší, tedy za částku 15 000 Kč.

Dacia Duster

Vzhledem k charakteru vozu, kdy mluvíme o povedeném SUV, by se dalo očekávat, že už klimatizaci mít bude. Tyto úvahy jsou však chybné. Jedná se tak o jediného reprezentanta tohoto segmentu, u kterého nemusí být k dispozici. Tedy pokud zájemce sáhne po základní verzi a po klimě neprojeví zájem. Když ano, měl by si podobně jako v předchozím případě připravit sumu 15 000 Kč.

Dacia Duster

Renault Twingo

Malý městský automobil rozhodně umí zaujmout svým netradiční designem, který je spojený s využití barev. Auto tak cílí především na mladou generaci, pohybující se ve městech. Co však zklame, to je právě fakt, že v základní výbavové verzi klimatizace opravdu chybí. Přitom konkurenti jako Škoda Citigo nebo Kia Picanto ji mají. Kdo po ní zatouží v toto Renaultu, musí si připravit navíc 10 000 Kč.

Hyundai i10

Obecně jsou vozy korejské automobilky Hyundai specifické tím, že i základní výbavové verze nabídnou poměrně dost prvků výbavy, a to stále za nízkou cenu. Jedinou výjimkou je nejmenší model v portfoliu, a to vůz Hyundai i10. Ten je opravdu pro ty nejméně náročné zákazníky, jelikož klimatizaci nenabízí. Je však ve formě příplatkové výbavy, a to za cenu 10 000 Kč.

Hyundai i10

Opel Corsa

Další z řady malých vozů, který musíme do našeho přehledu zařadit. I tento je v základní výbavě bez této dnes už běžné samozřejmosti. Nutno říci, že i když Opel nabídne možnost jejího přidání, cenově se jedná o částku až překvapivou. Zvláště v porovnání s předchozími modely, kde stojí 10 – 15 tisíc. U Opelu si za ni připlatíte podstatně více. Celých 25 000 Kč. A to nemluvíme ani o automatické, ani o dvouzónové klimatizaci, ale o obyčejném manuálním řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *