Chcete auto s dlouhou zárukou? Tady získáte ty nejdelší

Mnoho lidí preferuje nová auta. I když mohou první roky výrazně klesat na své hodnotě, mají své jistoty. Nikdo s nimi dříve nejezdil a případný problém je řešený jako záruční oprava. A právě délka záruky může být jedno z kritérií výběru. Už dávno to nejsou jenom zákonné 2 roky. Automobilky lhůtu prodlužují. Kdo nabídne vůz s nejdelší zárukou?

Kia

Je mnoho lidí, kteří stále tvrdí, že korejská auta jsou kvalitativně ta nejhorší. Kia se proto snaží toto tvrzení vymýtit tím, že se chce za kvalitu svých vozidel podepsat. A to tak, že nabídne záruku v délce 7 let. Ta je však omezena celkovým kilometrovým nájezdem, který je 150 000 kilometrů. Lehce snížena, a to na 5 let, je záruka týkající se laku. Naopak na 12 let je prodloužena délka záruky spojená s prorezavěním vozu.

Ford

Tento producent automobilů nabídne na své vozy záruku v délce celých 5 let. Je však třeba přihlédnout k tomu, že tato lhůta je omezena kilometrovým nájezdem, která činí 120 000 kilometrů. U laku je záruka zkrácena na dobu 3 roky, zatímco záruka na prorezavění vozu je prodloužena na celých 12 let. To jenom potvrzuje celkovou kvalitu karoserie a její dlouhou životnost.

Hyundai

Korejská automobilka se snaží zlepšovat si svou pověst hlavně tím, že ke svým vozů dává také záruku v délce 5 let. Tím chce jenom potvrdit jejich kvalitu. Tuto délku záruky pozitivně podporuje i fakt, že se jedná o lhůtu bez omezení najetých kilometrů. Zkrácena není ani v případě laku, kde je také celých 5 let. U prorezavění dochází k prodloužení stejně jako u Fordu, na 12 let. Bát se tedy není nutné ani této oblasti.

Mitsubishi

I když tato automobilka nepatří k těm nejvyhledávanějším u nás, je třeba říci, že záruční lhůtu má dlouhou, čímž jenom potvrzuje svou kvalitu. Je to podobně jako u výše zmíněné dvojice automobilek. Standardní záruka je v délce 5 let. Má však kilometrové omezení, které by přece jenom mohlo být vyšší. Činí pouze 100 000 km. V případě laku by měli majitelé počítat s lhůtou 3 roky a v případě prorezavění je to 12 let.

Peugeot

Mnoho lidí má k této francouzské značce výhrady. Ta však chce obnovit zašlou slávu a ukázat, že současné vozy jsou opravdu kvalitní. Automobilka toho chce docílit především délkou záruky, která je celých 5 let. A to s jistotou toho, že není nijak omezený kilometrový nájezd. Záruka na lak v délce 3 roky a záruka na prorezavění v délce 12 let se nijak nevymyká běžnému standardu.

Renault

Druhý Francouz, který se také snaží napravit i reputaci. Taktéž délkou záruky, která je 5 let. Zde však musíme dodat, že je to podmíněno kilometrovým nájezdem v maximální výši 100 000 kilometrů. U rzi a u laku je délka stejná jako u Peugeotu, tedy 3, respektive 12 let. Tím automobilka potvrzuje kvalitu zpracování karoserie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *