Kvalitní ojetý kombík? TÜV Report přinesl zajímavé výsledky

Ojeté vozy jsou vyhledávány hlavně pro příznivou cenu, stejně jako proto, že tolik neztrácejí na své hodnotě. Karosářská verze kombi zase proto, že je spojena s velkou praktičností, pokud jde o převoz zavazadel. Když se tyto věci spojí a přidá se do toho ještě německý TÜV Report, můžeme zjistit, jaké modely vozů jsou ty nejlepší.

Mercedes třídy C – W204

Výroba tohoto modelu byla zahájena v roce 2007 a byla ukončena v roce 2014. Na výběr je tedy široká paleta vozidel různého stáří. Už na první pohled zaujme svou velikostí, ke které se váže možnost převážet až 1 500 litrů nákladu. Pozitivně hodnocená je také jeho celková odolnost, a to jak s ohledem na minimum technických poruch, tak s ohledem na dobrou odolnost vůči korozi.

Audi A6 – 4G

Další z kategorie prestižních vozů, u kterých se tak nějak očekává, že v případě volby ojetého modelu bude potvrzena kvalita. Kladem je i fakt, že produkce vozu skončila teprve nedávno a tak si zájemci mohou koupit i model označený jako zánovní. Hlavním kladem je jak celková bezporuchovost a dobré jízdní vlastnosti, tak i objem zavazadlového prostoru, který činí až 1 680 litrů.

Audi A4 – B8

S tímto modelem byla spojena i celkem dobrá prodejnost, díky čemuž nebude problém na něj narazit v autobazarech. Škála roků výroby je také celkem zajímavá. Od startu, tedy roku 2007, až po poslední modelový rok spojený s obdobím roku 2015. Verze kombi má sice oproti předchozí dvojici zavazadlový prostor o něco menší, ale i tak je hodnota 1 430 litrů velmi dobrá.

Mercedes třídy E – W212

Nejenom Audi má v přehledu TÜV Report dva zástupce. Má je zde také Mercedes-Benz. Výroba tohoto kombíku započala v roce 2009 a ukončena byla v roce 2016. Díky tomu lze pořídit auto ještě relativně mladé. Při pohledu na jeho design je jasné, že jeho zavazadlový prostor musí být obrovský. Sice mu to lehce ubírá na kráse, ale hodnota 1 950 litrů dokáže tento problém smáznout.

Mercedes třídy E

Mazda 6 – GH

Když bylo ohlášeno, že model Mazda 626 definitivně skončí, mnoho lidí se zajímalo o to, zda bude mít adekvátního nástupce. A tím se stal právě tento model, u kterého se s výrobou začalo v roce 2008 a skončilo v roce 2012. Sice to znamená, že vůz už koupíte spíše starší, ale i tak zklamat nemusí. Když bude pominuta ne úplně dokonalá ochrana proti korozi, nemá auto žádné výraznější mouchy. A dokáže nabídnout objem zavazadelníku o hodnotě 1 791 litrů.

Toyota Auris – E18

Toyota vždy patřila mezi automobilky, na které byl v souvislosti s kvalitou jasný spoleh. A potvrzuje to i model Auris, který se stal nástupcem legendárního modelu Corolla. Produkce začala v roce 2012 a tak je možné pořídit auto i v minimálním stáří. Zaujme nejenom velikost zavazadlového prostoru o hodnotě 1 658 litrů, ale i to, že vůz lze kromě standardních motorizací pořídit i ve variantě hybrid.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *